06.08.2019 11:39

Црногорци смислија како да правите палачинки седејќи (ВИДЕО)


Црногорците смислија начин како да направите палачинки, а притоа да не мора да стоите до шпоретот.

Но колку и да изгледа забавно не е безбедно да се прават вакви работи, затоа што не треба да се играте со плинот.

loading...

Palačinke na crnogorski način

Публикувахте от Podgoricki vremeplov в Събота, 3 август 2019 г.

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments