Чудотворен пијалок кој лечи сè живо: Ова е најсилниот природен антибиотик, еве како да го подготвите!

Сподели со своите пријатели

Современите фармацевти имаат производи кои ќе ви помогнат во борбата против секоја инфекција. Природната медицина содржи и широк спектар на производи кои успешно третираат инфекции на сосема природен начин.

Loading...

Ви донесуваме рецепт за најмоќниот антибиотик во светот кој ги убива гама-позитивните и гама-негативните бактерии, вклучително и кандидата. Не можете да развиете отпорност на овој антибиотик. Тој помага да се прочисти крвта, и целосно да се исчистат лимфните јазли и лимфните канали. Овој лек содржи 7 природно силни антибактериски и антивирусни супстанци.

Овој рецепт е смисслен да ги опорави луѓето погодени од пандемии и епидемии:

 

 

Состојки:

700 мл домашен јаболков оцет

Loading...

1/4 чаша ситно сецкан лук

1/4 чаша ситно исечен кромид

2 ситно сецкани лути пиперки

1/4 чаша рендан свеж ѓумбир

2 лажици рендан рен

2 лажици куркума во прав.

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во тегла и добро затворете ја и протресете. Оставете го да отстои 2 недели, тресете го од време на време. По 2 недели исцедете ја течноста преку газа. Истурете ја течноста во шишето, и можете да го исушите преостанатиот талог и да го користите како зачин за јадење.

Loading...

Примена:

За време на болеста, пијте по една лажичка 6 пати на ден. Со овој сируп, можете да јадете портокал и лимон и да пиете многу течности.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *