Член на кумановската група го претепал Јанакиевски во затвор

Сподели со своите пријатели

Извори на весникот Лајм, информираат дека денеска во затворот Шутка се случил инцидент. Според нив, член на Кумановската група од Диво Насеље со иницијали Е.К. го претепал поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиевски. Благодарение на интервенцијата на затворските власти, била спречена поголема несреќа.

Loading...

Засега нема детали за тоа како дошло до контакт меѓу Е.К. и Миле Јанакиевски, но велат дека инцидентот се случил во дворот на затворот. Официјално сè уште нема ниту потврда ниту демант за оваа информација.

Фото: Сител


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *