Четворица скопјани претепале три лица во Куманово

Сподели со своите пријатели

Четири лица од Скопје, на возраст меѓу 19 и 40 години, биле приведени затоа што физички нападнале три лица во Куманово.

Loading...

– На 14.05.2024 во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода О.С.(39), Н.С.(19), Б.А.(40) и А.А.(24), сите од Скопје, затоа што во куќата на И.Б. (38) во Kуманово физички ги нападнале него, А.К., и А.А., информираат од Секторот за внатрешни работи.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следуваат соодветни пријави.

Никола Ивановски