Четворица кумановци добија кривични за насилство

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.Т.(29), Д.Н.(28), С.А.(26) и А.Б.(22), сите од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што појаснуваат од полицијата, на 09.09.2019 пред угостителски објект во Куманово, пријавените физички ги нападнале Т.Д. (сопственик на објектот) и Г.М.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *