18.11.2019 16:17

Четворица кумановци добија кривични за насилство

Facebook Twitter Google+

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.Т.(29), Д.Н.(28), С.А.(26) и А.Б.(22), сите од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што појаснуваат од полицијата, на 09.09.2019 пред угостителски објект во Куманово, пријавените физички ги нападнале Т.Д. (сопственик на објектот) и Г.М.

loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments