Четворица кумановчани ќе одговараат за насилство

Сподели со своите пријатели

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против Д.А. (26), С.А. (26), С.М. (26) и Ф.Т.(24), сите од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

Според СВР, на  13 ноевмри, во Куманово пријавените без повод и причина физички го нападнале З.Б. (55) удирајќи го со тупаници по главата и телото, кој од нанесените удари паднал на земја, а истите продолжиле со удирање, притоа нанесувајќи му тешки телесни повреди.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.