Четири нови случаи на коронавирус во Куманово

Сподели со своите пријатели

Четири нови случаи на коронавирус во изминатото деноноќие се регистрирани на подрачјето на Општина Куманово.

Во последните 24 часа регистрирани се 23 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 702 тестови.

Loading...

По градови:

Скопје – 12

Куманово – 4

Тетово – 4

Прилеп – 2

Неготино – 1

Со ова вкупниот број позитивни тестови во земјава достигна 1921.

Истовремено, 9 пациенти се излекувани, а не е регистриран ниту еден смртен случај.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *