Четири лица физички нападнале кумановец

Сподели со своите пријатели

Триесет и шестгодишен кумановец бил физички нападнат од четири лица ноќва на булеварот „Трета МУБ“.

Loading...

– На 24.08.2023 околу 01.20 часот во СВР Куманово, Г.П.(36) од Куманово пријавил дека околу 00.20 часот на булеварот „Трета македонска ударна бригада“ во Куманово бил физички нападнат од четири машки лица, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Биљана Ивановска, нова директорка на кумановската болница