04.06.2019 12:08

Честитка на градоначалникот Димитриевски по повод празникот Рамазан Бајрам


По повод еден од двата најголеми празници на исламот, честитка до верниците упати и градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски, со желба за среќа, радост и добро здравје.

– На сите верници од исламската вероисповед им го честитам големиот муслимански верски празник Рамазан Бајрам. Ви посакувам празничните денови да ги минете во среќа, радост и добро здравје, во кругот на семејството и на најблиските. Взаемното почитување и славењето на празниците на различните верски заедници, се столб на градење на соживотот, но и пример кои треба да го следат идните генерации на наше мултиетничко Куманово, стои во честитката на Димитриевски.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments