Живот (Page 72)

Сподели со своите пријатели

Кога Марго Перин имала 13 години, нејзиниот татко ја прашал дали сака да изгледа поубаво. Loading… „Хирурзите можат да прават чуда денес“, рекол тој. Специјалист од Лондон се согласи на козметичка постапка со која ќе се намали носот на девојчето – иако таа се уште не престанала да се развива.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ако се подготвувате за вашата прва средба со потенцијален партнер, не е важно кој ден ќе изберете да се сретнете. Loading… Наспроти популарното верување дека деновите од викендот, кога ги завршивте деловните обврски и се опуштате, се најдобри за средби со романтика, истражувањата покажаа дека всушност, во среда, имате најдобриПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Момчето, кое на 13-годишна возраст тврдеше дека е најмладиот татко во Велика Британија, прерасна во силеџија, кој денес избега од затворот. Loading… Алфи Патен своевремено изјави дека направил бебе за својата девојка Шантел Штедман, која се породила на 15-годишна возраст. Како и да е, ДНК-анализа открила дека таткото е, всушност,Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Може ли 24-годишниците да се квалификуваат како тинејџери? Како што пренесува лондонскиот „Гардијан“, тие можат, според австралиските научници, кои објавија оваа недела врз основа на резултатите од истражувањето во Кралската детска болница во Лондон. Loading… Врз основа на добиените резултати, тие го продолжија традиционалниот период на адолесценција, кој е дефиниранПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Келеб Крук, момче од Велика Британија, одлучиlo да живее и покрај најлошите предвидувања на лекарите. Loading… Лекарите ги повикале родителите Беки и Фил да се збогуваат со своето бебе десет дена по раѓањето. Ним им било речено дека морале да ги исклучат апаратите бидејќи веќе немало надеж. Ги исклучиле уредите,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Психолозите често ги прашуваат луѓето како тие стануваат манипулатори. Loading… Секој родител стравува дека оваа судбина може да го снајде. Најголемите кошмари на мама и тато е дека нивниот сладок ангел еден ден нема да стане суров егоист или нарцисоист кој ќе манипулира со луѓето сè додека не добие сеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Секој од нас има одредени проблеми кои го следат со години, дури и децении, а многумина за жал не знаат да се изборат со нив. Loading… Решете се од овие три работи и бргу ќе видите позитивни резултати и промени. Чезнеење кон совршенство Совршена работа, совршен брак, совршено семејство, совршеноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Експертите на Фенг Шуи веруваат дека секој предмет носи енергија, и чувајќи го во куќата, таа енергија ја пренесуваме во нашиот дом. Loading… Затоа, според нив, потребно е добро да се грижиме за тоа што внесуваме во куќата и чии подароци прифаќаме и чуваме. Се смета за најлошото што можеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Мажите кои имаат проблем со некаков вид анксиозност, поверојатно е да ја изневерат партнерката. Loading… Резултатите од истражувањето се засноваат на неколку помали студии кои испитувале количина на непријатност на работното место. Стравот ги тера поединците да се чувствуваат загрозени и таквите чувства водат до неморални одлуки. Чувството на заканаПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Анализата на 15 држави покажува дека жените живеат најдолго во Швајцарија, со животен век од 79,03 години, при што Австралија е лидер за животниот век на мажите (74,1 години). Loading… Научниците од универзитетот во Пенсилванија, собрани околу д-р Мишел Гијо, анализирале податоци од 15 земји во Европа, Северна Америка иПрочитај повеќе