Живот (Page 2)

man and woman holding hands white facing sunset

Сподели со своите пријатели

Многумина од вас влегуваат во врска со идејата дека таа ќе трае. Се надеваме дека ќе ја најдеме вистинската личност која нè разбира, се согласува со нас и има слични цели и интереси како нас. Loading… Сепак, и покрај ова, некои врски на крајот завршуваат. Иако можеме да го романтизирамеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Според листата на Форбс на најбогати луѓе во светот, францускиот инвеститор и колекционер на уметнички дела Бернард Арно е на самиот врв. Loading… Неговото име е синоним за светот на луксузните стоки, а со неговата групација LVMH (Louis Vuitton, Moët, Hennessy) покрива бројни познати брендови како Louis Vuitton, Fendi, Givenchy,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Старлетата Коко Бе вели дека водела љубов со мажи од 40 земји од светот и сега одлучила ги рангирала своите љубовници, кој според неа најдобро се покажал во кревет. Loading… Како што раскажа таа била со мажи од Америка, Канада, Русија, Франција, Норвешка, Холандија, Џибути, Италија, Белгија, Никарагва, Хондурас, Колумбија,Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Дека годините се само бројка сведочи овој пар од 55-годишната Алина Лозано и 24-годишниот Џим Веласкез кои го поделија интернетот во ноември минатата година откако објавија дека се венчале и покрај 31-годишната разлика во годините. Loading… И сега отидоа чекор понатаму, бидејќи Алина потврди дека чека бебе во шестата деценија,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дилс Ли (28) од Австралија со години се борела со вишокот килограми, но минатата година решила да го промени животот и за само осум месеци ослабела речиси 20 килограми. Loading… Нејзината трансформација започна во летото 2023 година, откако беше шокирана од објава на Инстаграм. Дилс призна дека најлошо се чувствувалаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Група мажи и жени на возраст од 65 до 100 години имаат сличен одговор на прашањето за што најмногу жалат во животот. Loading… Некои дури имаа исти одговори од збор до збор и повеќето од нив имаат слични размислувања за тоа што е важно во животот. Сите се согласуваат: МатеријалнитеПрочитај повеќе

Loading...
girl in pink and white dress standing on green grass field during daytime

Сподели со своите пријатели

Многу родители сакаат да одгледуваат среќни деца. Меѓутоа, понекогаш можеби не сме сигурни кои навики можат позитивно или негативно да влијаат на менталната благосостојба на нашите деца. Loading… За среќа, психологот Марк Траверс се надоврза на една неодамнешна студија спроведена од истражувачите Флавија Изо, Едоардо Саија, Сузана Палини, Салваторе Иверно,Прочитај повеќе

woman holding baby sitting on green grass field under sunset

Сподели со своите пријатели

Мајчинството го менува животот и секоја мајка има свој уникатен стил на родителство. Loading… Мајките не можат да се споредуваат и секоја е единствена, но астрологијата го знае одговорот на прашањето кои хороскопски знаци имаат карактеристики што ги прави некои жени природно склони да станат одлични мајки. Еве за коиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Момче по име Џек Рика го повтори третото одделение од основно училиште, а веќе на 15 години, имал две универзитетски дипломи. Loading… Извонредната приказна за талент, упорност и бестрашен дух ни доаѓа од младиот Џек Рик. На само 13 години тој стана најмладиот добитник на диплома од колеџот Фулертон, соборувајќиПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Ешли Мекгваер од Масачусетс ги замоли луѓето на Фејсбук да ѝ помогнат да го пронајде нејзиниот сопруг Чарлс Витерс, кој ја напуштил неа и нивните две деца и престанал да контактира со нив. Loading… Го барала за да може да се разведе „Минатата година, кога бев бремена со нашето најмалоПрочитај повеќе