БУКВАЛНО НИКОГАШ НЕМА ДА ПОГОДИТЕ КОЛКУ ГОДИНИ ИМА: Имала тешка болест (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Шон Ре (22) од Питсбург имала само шест месеци кога и бил дијагностициран редок облик на рак на мозокот. Поради таа дијагноза таа пораснала само 116 см.

Loading...

Поради хемотерапија, нејзината хипофиза останала неактивна. Иако има 22 години, изгледа како да има осум години. Таа во документарна емисија за TLC изјави дека поради тоа и бил тежок животот. Не може ни да се шминка како секоја друга 22-годишна девојка.

 

 

TLC сподели видео на ТикТок во кое се прикажани дел од проблемите со кои се соочуваат Шон и нејзината мајка поради фактот што Шон сака да излегува нашминкан.

– Шона сака да се облекува како и секоја друга 22-годишна девојка. Но, кога излегуваме заедно, луѓето не гледаат чудно и имаат негативни коментари. Често добивам погледи кои велат: „Како можеше да му дозволиш на вашето дете да се облекува вака“ – рекла нејзината мајка.

Додека мајката се справува со најголемиот дел од осудите на другите затоа што не се свесни за нејзината состојба, Шон зборува за сопствената вина.

Loading...

 

 

– Мајка ми треба да објасни дека сум доволно возрасна за да одлучувам сама, а тие не и веруваат. Ја нарекуваат лажго и не дека сето тоа не е забавно. Се чувствувам ужасно поради мајка ми бидејќи јас не сум тој што треба да се справува со осуди – изјави Шон.

Иако разбира зошто луѓето ѝ приоѓаат на нејзината мајка наместо неа, таа објасни дека би било „посоодветно“ ако луѓето и пријдат и ги кажат тие работи и ја остават нејзината мајка надвор од тоа. Сепак, шминката е нејзиниот најмал проблем. Многу и е тешко да најде љубов.

– Цел живот сум сама. Ниска сум и оставте  ме на мира! Постојано ме привлекуваат изроди и идиоти. Ужасно е тешко да се најде некој, но треба да ризикуваш за да имаш среќа – заклучила девојката.

 

@tlctv

“Children are just kind of drawn to me.” 😅 #IAmShaunaRae #TLC

♬ original sound – tlc

Loading...