Bugatti ги покажа првите осум автомобили подготвени да достигнат брзина до 442 км/ч (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Поминаа две години откако Bugatti го проби ограничувањето од 300 mph, или 482 km / h, а сега се во тек првите испораки на модел базиран на тој прототип.

Loading...

 

 

Планот е да се произведат само 30 примероци, а првите осум се веќе подготвени за испорака. Chiron Super Sport 300 не е најбрз, но со декларираните 442 км / ч малкумина можат подобро.

 

 

Loading...

Она што е важно е дека овој модел нуди карактеристики што малку автомобили можат да ги обезбедат. На пат, ќе го препознаете по модификациите на задниот дел и вертикално поставените издувни цевки. Однапред има поголем влез и нов браник, а од страна се гледаат нови бандажи.

 

 

Она што не го гледате е под хаубата, а тоа е 8.0 W16 подесен на 1600 КС. Цената започнува од околу 3,5 милиони евра.

 

 

Loading...