БРЗИ И ПИЈАНИ: 93 возачи казнети викендов во Куманово

Сподели со своите пријатели

Вкупно 93 казни изрекла полицијата на подрачјето на Куманово во текот на изминатиот викенд, најмногу за пребрзо возење или возење под дејство на алкохол.

Loading...

– На подрачјето на Куманово изречени се вкупно 93 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 51 санкција, 32 санкции за возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол и 10 за управување возило без возачка дозвола, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Акциските контроли, додаваат од полицијата, продолжуваат и во наредните денови.

– Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, стои во соопштението на СВР Куманово.

Никола Ивановски