Брачен пар живее со мечка, ја третираат како член на семејството (ХИТ ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Брачна двојка од Русија, пред скоро три децении, посвоила тримесечно мече по име Степан.

Loading...

Мечката сега е висока повеќе од два метра и тежи околу 200 килограми, а од првиот ден Светлана и Јуриј Пантелејенко ја третираат како рамноправен член на семејството.

Руската двојка ја посвоила мечката кога имала само три месеци. Ја пронашле ловџии кои талкале во шумата без нејзината мајка. Мечето било во многу мизерна состојба.

– Тој е толку пријателски расположен со луѓето, никогаш не би повредил никого – рекол рускиот пар.

 

 

Тој е многу дружељубив и покрај вкоренето мислење, воопшто не е агресивен. Покрај тоа, има весел и жив карактер. Сака да се гушка и да игра, а исто така да гледа фудбал и да ги полева цвеќињата.

Loading...

Патем, тој дури стана ѕвезда на малите екрани, бидејќи глумеше во голем број руски филмови.

Негов омилен десерт е концентрирано млеко со шеќер, а јаде околу 25 килограми риба, зеленчук и јајца на ден.

Ако некој некој каже дека Степан е сè уште ѕвер, што може еден ден да ја разбуди дивина во својата душа и да ги повреди неговите сопственици, Светлана вели дека тоа не доаѓа предвид.