14.12.2019 14:32

Брачен пар од Куманово физички нападнат среде улица

Facebook Twitter Google+

Во СВР Куманово, утринава околу 08:15 часот Д.С.(71) од Куманово пријавила дека таа и нејзиниот сопруг поради претходно недоразбирање биле физички нападнати од Д.С.

Како што информираат од кумановската полиција, полициски службеници излегле на местото на настанот и констатирале дека на крстосница од улиците „Благоја Стојковски“ и „Козјачка“ по претходно недоразбирање дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка.

loading...

Сочинет е записник по член 11 од ЗППЈРМ, велат од СВР Куманово.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments