Босанската пејачка Дона Арес се пофали дека го победила карциномот

Сподели со своите пријатели

Познатата босанска фолк пејачка Азра Колаковиќ, меѓу народот позната како Дона Арес, на својот Фејсбук профил објави дека успеала да се избори со тешката болест, и тоа дека нејзината здравствена состојба е значително подобра.

Loading...

11800457_10153540694498330_236492266078188_n

фото: Дона Арес пред дијагонистицирање на карцином

Како што тоа го правеше во текот на тешката борба против карцином, ова информација беше исто така споделена на Фејсбук заедно со нејзините обожаватели.

– Добар ден. Јас сум конечно среќна што повторно имам коса. Благодарение на Бога, не знаете како е да се оживи повторно. Јас ви го посакува сето она што вие мене ми го посакувате и ветувам дека нема да се откажам од мојата борба, а новата штотуку започнува. Го прежиевав ебаниот карцином, т.е борбата допрва почнува и дури сега ќе дознам дали ја убивме болеста, напиша Дона на нејзиниот профил.

Фолк пејачката пред две години, на својот Фејсбук профил објави дека боледува од карцином на матката и најави тешка борба со зрачење и примање цитостатици.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.