Босанката по која полуде светот: Се бори за титулата најубава во БиХ (фото)

Сподели со своите пријатели

Андреа Бачиќ од Мостар е во борба за титулата најубава девојка во Босна и Херцеговина.

 

Loading...

 

Таа се натрпеварува за изборот на Miss Earth BiH, а победичката на овој избор ќе ја претставува Босна и Херцеговина на Филипините на изборот на Мис на светот.

 

 

Андреа има 21 година и студира односи со јавност на филозофскиот факултет во Мостар.

 

Loading...

 

Оваа убавица веќе има завидна кариера вос ветот на моделингот и неодамна потпишала договор да стане заштитно лице на најдобрата модна куќа во Европа, словенечката „Lisca“.

 

 

Многумина и предвидуваат блескава кариера и во нарединиот период оваа млада мостарка ќе сними два едиторијали за познати светски модни списанија, а исто така е во преговори со уште еден од напрестижните светски брендови.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.