15.07.2019 11:00

Боризовска останува во ЖРК Куманово


Женскиот ракометен клуб Куманово започна да се екипира во пресрет на новата натпреварувачка сезона, а договорот го обнови со капитенот Александра Боризовска, која впрочем настапува и за македонската репрезентација.

Во меѓувреме клубот се засили со Медеа Чокели која од дресот на ЖРК Пелистер, ќе премине во кумановскиот.

loading...

Селекторот Симе Симовски ќе го предводи кормилото, кое сезонава ќе настапува во домашниот шампионат и на меѓународна сцена во рамките на ЕХФ Купот.

Во следните денови управата ќе започне преговори и со останатите ракометарки кои ги посакува за новата сезона.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments