Близнаците ќе ве „растурат“, а ова е најлошиот хороскопски знак во сексот

Сподели со своите пријатели

Како и во се, има одлични и помалку добри. Доколку ова ви е важно, проверете го знакот на својот партнер пред да стапите во сериозна врска.

Знаците од зодијакот кои се истакнуваат во сексот:

Близнаци

Први се на табелата кога е во прашање сексот. Големи се заводници и во креветот сигурно нема да ве разочараат. Тие се всушност совршена комбинација на интелектот и креативноста што ги прави вистински љубовници. Сакаат долги предигри, па често не знаете дали ќе биде нешто или не, но кога овие работи се во прашање тие никогаш не ги оставаат работите недовршени.

 

Loading...

 

Шкорпија

Ако барате возбудување кое ќе ве остави без здив, Шкорпиите се најдобро решение. Тие се жешки во секој поглед. За разлика од Близнаците, Шкорпиите не се познати по креативноста, но затоа се многу издржливи. Некогаш можат да изгледаат нападни со оглед на тоа дека сакаат се или ништо. Сакаат да преземат иницијатива и да доминираат. Секс играчките како што се камшикот или лисиците се неизоставни во нивниот акцесоар.

Водолија

Сексот со Водолија секогаш е авантура. Нека не ве изненадува колекцијата сексуални играчки со оглед дека овој хороскопски знак го сака тоа. За Водолиите сексот е одличен и исполнет со епскериментирања, така да со нив никогаш нема да ви биде здодевно.

 

 

Знакот кој најслабо се покажува во креветот е ЛАВ.

Дали Лавот навистина е најлош зодијачки знак во креветот? Имаат потенцијал да станат многу добри, но за тоа им е потребен многу трпелив партнер кој нема да ги осудува. Доколку вашиот емотивен партнер во хороскопот е лав, не му замерувајте ако му се случи веднаш по сексот да заспие. Не сте во прашање вие, туку неговиот карактер.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.