БИЗАРНА ПРИКАЗНА: Ја погребал сопругата, па се венчал со нејзината мајка (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Во индиската држава Бихар, маж по име Сикандар Јадав (45) се оженил со својата баба (мајка на сопругата), Геета Деви (55), откако дедото ја открил нивната афера.

Loading...

Сикандар Јадав, татко на две деца, се преселил кај своите баба и дедо по смртта на неговата сопруга.

За време на неговото време со нив, се развиле длабоки и романтични чувства меѓу него и Гета Деви.

Оваа неконвенционална љубовна приказна дошла до израз кога дедото Дарве ја забележал се поголемата блискост меѓу неговата сопруга и зетот.

Откако ги фатил на дело, Дарве веднаш реагирал и целата ситуација ја изнесол пред селскиот совет.

Сикандар Јадав отворено ги признал чувствата кон својата баба, што довело до одлуката за нивната венчавка.

Во видеото кое стана вирално на социјалните мрежи, се гледа традиционална свадбена церемонија во која Сикандар Јадав се жени со својата баба, Гета Деви.

Селаните се собрани и ја бодрат двојката, додека многумина го снимаат овој необичен настан.

Loading...

Дедото на Дарва ја договорил венчавката и го благословил овој брак, изразувајќи ја својата среќа за младенците.

Тој исто така рече дека помогнал да се организира официјалната венчавка пред матичарот.

Оваа приказна за љубовта и венчавката меѓу зет и баба предизвика различни реакции на социјалните мрежи, но прифатеноста и поддршката на дедото на новата двојка му даде посебна димензија на овој несекојдневен настан.