Биткоинот зајакнува благодарение на мистериозен инвеститор

Сподели со своите пријатели

По големиот пад во текот на изминатите две недели, биткоинот нагло се опоравува благодарение на таинствен купувач.

Вредноста на биткоинот ќе се дуплира годинава, а еве точно кога

Loading...

Најпознатата криптовалута се опоравува на 11.000 долари, со што може да се каже двојно ја зголеми вредноста откако овој месец падна на 6.000 долари.

Биткоин од милијардери направи милионери

Биткоинот во недела зајакна на 11.328 долари на крилјата на информациите дека непознат инвеститор купил 344 милиони долари вредни биткоини помеѓу 9. и 12. февруари.

НОВ УДАР: Банките забранија продажба на биткоин со кредитни картички

Тоа купување следува по големата распродажба која избриша повеќе до 50 отсто од вредноста на пазарот на криптовалути, потикнати од шпекулации за се поголемата регулација и безбедносните предизвици.

Се воведува данок на биткоинот

Биткоинот падна од 20.000 долари во декември на испод 6.000 долари на 4. февруари.

Се гаси платформата на биткоин

Меѓутоа, по веста за рекордно купување и другите инвеститори вложуваат во крипто имотот.

Овој град е престолнината на биткоинот, само еден човек тука дневно заработува 100.000 долари

Повеќе од 80 отсто од криптовалутите добија на вредност во понеделник.


Leave a Reply