Битиќи на конференција на „Економист“ во Приштина

Сподели со своите пријатели

Ве известуваме дека заменик-претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денеска (25.10.2022 година), вторник, ќе учествува на панел дискусија во рамките на конференцијата на „Економист“ во Приштина – „Самит на земјите од Западен Балкан 2022, градење мостови за мир, напредок и солидарност“.

Loading...

Панел дискусијата на која ќе учествува вицепремиерот Битиќи, започнува во 12:00 часот и е на тема „Раст и развој на Западен Балкан“.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Потребите од струја целосно задоволени со сопствено производство, тврди Владата