Биле заедно од 14-годишна возраст, а кога нивните родители се запознале, следувал шок: Всушност се познавале многу подолго!! (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Кортни Манкен (26) и Николас Монгузо (26) започнале да се забавуваат кога имале 14 години, а како што нивната врска станала сериозна, родителите инсистирале да се запознаат едни со други.

Loading...

Мајката на Кортни не сакала да ја пушти кај Николас, условот бил да се сретне со неговата мајка.

 

 

– Патем е Италијанка и е многу отворена, затоа ја замолив да не каже нешто срамно, бидејќи тој е моето прво момче. Бев многу нервозна кога отидовме кај Николас, а потоа нервозата се засили кога мајка ми го праша дали се познавале од порано. Таа беше запознаена со тоа – рече девојчето.

Мајките сфатиле дека се породиле во иста болница, со разлика од 24 часа. Бидејќи и двајцата имаат презиме со првата буква „М“, тие биле во иста просторија со децата, што значи дека Кортни и Николас се познаваат уште од раѓање.

Двојката се свршила минатата година, а овој јуни ќе кажат судбоносно „да“ по 12 години врска и технички 26 години познавање, пренесува „Јаху“.

Loading...

Кортни ја споделила целата приказна на TikTok, а видеото било прегледано повеќе од шест милиони пати.

 

 

@reneemahnkie##stitch with @breecard ##greenscreen I guess you can say we are actually soulmates 🤷🏼‍♀️♬ original sound – Courtney Mahnken


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *