Била зависна од шеќер, направила промена и ослабнала 90 кг, сега е друга жена (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Бека Шер од Вирџинија се борела со вишокот килограми уште од детството.

Loading...

Оваа Американка станувала се повеќе депресивна поради дебелината, но не можела да престане да јаде големи количини храна, бидејќи токму така се тешела и ја потиснувала својата тага.

 

 

 

Со текот на времето, таа појавила зависност од шеќер. Кога видела дека вагата покажува 159 килограми, се освестила дека е време за промена.

Покрај големиот број на вагата, промената била поттикната и од лична трагедија кога нејзината братучетка починала од предозирање со хероин.

Loading...

 

 

Бека тогаш сфатила дека секоја зависност е опасна, дури и нејзината од шеќер.

Започнала кето диета и ослабела 90 килограми за само една година. Толку се трансформирала што станала непрепознатлива, а како што рече, конечно се чувствувала добро во своето тело.

Таа целосно го смени својот животен стил, се сврте кон здрава исхрана и вежбање.

 

Loading...

 

Една од последиците од слабеењето што и се случил е вишокот кожа, која ја отстрани хируршки.

Таа пишува за своето искуство секој ден на социјалните мрежи и ги мотивира дебелите луѓе да се борат против килограмите.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *