Била толку дебела што едвај се движела: Успеала да ослабне 68 килограми (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Ема Хукер отсекогаш сонувала за витка линија, а ѝ биле потребни две години за да ја оствари.

Loading...

Оваа жена, која била толку претешка што и требал мобилен скутер за да се движи, успеала да ослабе 68 килограми и целосно да го трансформира својот живот.

Таа зборуваше за нејзината трансформација во ТикТОк, каде што стекна армија од 197.000 следбеници. Денес таа споделува совети како да започнете, како и мотивациони пораки.

 

@emmaa.hooker Reusing this sound cause it’s my fav #weightloss #weightlosstransformation #weightlossjourney ♬ son original – isaac.syl

 

„Бев дебела, болна и депресивна. Знаев дека морам да се променам, но тоа не се случи додека не почнав да јадам со недостаток на калории и да вежбам. Дури тогаш си го вратив животот”, признала таа во едно видео.

Ема гордо покажува кои вежби ја довеле до неверојатна промена.

Loading...

Меѓу другото, таа изведе чекори, склекови и мост, скокаше на јаже и вежбаше со медицинска топка.

Иако лекарите ѝ рекле дека ќе може да ослабе само со операција на желудникот, таа докажала дека грешат.

 

@emmaa.hooker Your Monday motivation – get started on your goals TODAY #weightloss #mondaymotivation #weightlosstransformation #exercise #fitness #motivation ♬ original sound – Joshua Rogers

 

Таа вели дека минатата година со операција го отстранила само вишокот кожа од стомакот и рацете.

Во најтешката фаза имала 149 килограми, но благодарение на сопствената одлучност и истрајност станала инспирација за другите.