Бил социјален случај, сега е милион и плива во пари: Го нарекуваат „Ѕверот од Букурешт“ (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Дали некогаш сте посакале да живеете живот на плејбој? Тристан Тејт кој вели дека е милионер го прави токму тоа.

Loading...

Милионерот Тристан Тејт е Британец кој пораснал во социјален, општински стан во Лутон, кој бил даден на неговото семејство затоа што биле сиромашни и на работ на постоењето.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tristan Tate (@talismantate)

 

Во тешка сиромаштија, тој фантазирал за животот на плејбој и вели дека се заколнал дека нема да живее повторно така штом се осамостои, пишува Дејли Стар, за кој Тристан дал интервју.

Тристан има 200.000 следбеници на Инстаграм и работи во индустријата за возрасни околу девет години.

– Започнав со отворање студио и агенција за менаџмент за OnlyFans. Тоа беше пред три години, и започнав бизнис со својот брат Ендру – вели Тристан.

Loading...

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tristan Tate (@talismantate)

 

Тој моментално живее во Романија и тврди дека го носи прекарот „Ѕверот од Букурешт“.

Тој вели дека неговата агенција за клиенти има некои од најпопуларните девојки на таа платформа и дека само неколку од нив заработуваат околу 70.000 фунти месечно.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tristan Tate (@talismantate)

 

Loading...

– Ги трошам парите главно на автомобили. Имам 15 од нив, и само мојот возен парк вреди неколку милиони. Моментално сум во процес на купување Bugatti, од серија која произведува само 60 автомобили – горд е Тристан, додавајќи дека само тој автомобил ќе го чини 3.400.000 милиони евра.

– Луѓето кои велат дека парите не купуваат среќа немаат идеја. Моментално возам со моето Ферари низ Шпанија и многу сум среќен. Мислам дека парите само ја нагласуваат вашата моментална состојба. Ако сте добра личност по природа, парите ќе ви помогнат да го нагласите тоа. На пример, користам пари за да им помогнам на луѓето, особено на моето семејство. Тоа ме прави особено среќен – вели тој.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tristan Tate (@talismantate)

 

– Најдоброто нешто во врска со парите е тоа што тие ти купуваат мир. На пример, сега и давам на мајка ми 5.000 фунти месечно и таа повеќе не мора да работи. Не се грижам повеќе за неа. Можам да купам се за нив што им треба. Само парите ја даваат таа слобода – вели Тристан, додавајќи дека тој сѐ уште бара жена со која би поделил се.

– Излегував со разни модели, знам дека важам за еден од најпосакуваните ергени во Романија, но не сум заводник. Имам стил и ги почитувам сите луѓе околу мене. Опкружен сум со најубавите жени, но сѐ уште не сум ја нашол онаа што ја барам – вели Тристан и ја продолжува приказната.

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tristan Tate (@talismantate)

 

– Ако некој сака да се обврзе, убаво е ако го прави среќен, но јас не сум тој човек, мислам дека би можел ако сакам, но не сакам, среќен сум со се во овој живот. Мислам дека е прекрасно.

Што се однесува до изборот на девојки за еротска апликација, тој е многу строг, имено дека ако не го види потенцијалот на девојката да стане суперѕвезда, нема да добие работа затоа што „не вредат за моето време“.

 

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tristan Tate (@talismantate)