Бил Клинтон позитивен на коронавирус

Сподели со своите пријатели

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон во средата објави дека бил позитивен на тестот за коронавирус и дека има благи симптоми.

Loading...

„Благодарен сум што бев вакциниран, поради што имам само благи симптоми“, напиша тој на Твитер, пренесе Ројтерс.

Бил Клинтон беше претседател на Соединетите Американски Држави од 1993 до 2001 година.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  90 повредени во експлозија во џамија во Пакистан