Бездомник по 20 години преку „Фејсбук“ ги пронашол своите деца (видео)

Сподели со своите пријатели

Бездомникот Педро Тони Абрего изгубил контакт со своите деца откако се развел од нивната мајка, за по цели 20 години успеал да ја пронајде својата ќерка на социјалната мрежа „Фејсбук“.

Во тоа му помогнал Хуан, момче кое работи во продавница за пијалоци со кој се дружи во последните десет години. Тој фотографијата од Тони ја додал на социјалната мрежа, а по само два дена му се јавила девојка која се претставила како ќерка на Тони.

Ги бараше децата со желба да ги види пред да умре. Неговата ќерка ми пишуваше пораки во инбокс и ми соопшти дека го бараат со години – објаснил Хуани и нагласил дека девојката била убедена дека нивниот татко е починат.

Ппрвиот телефонски разговор на таткото и ќерката бил доста емотивен, а погледнете што се случувало понатаму.

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.