Без вода три локации во Куманово

Сподели со своите пријатели

Поради интервенција во водоводната мрежа, во текот на денешниот ден без вода ќе останат три локации во Куманово.

Loading...

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, станува збор за улиците „Ужичка“ и „Никола Тесла“, како и селото Черкези.

Екипите на ЈП „Водовод“ се веќе на терен и работат на отстранување на дефектите.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *