Без вода повеќе локации во Куманово

Сподели со своите пријатели

Повеќе локации во Куманово денеска се привремено без вода поради интервенции во водоводната мрежа или дефекти.

Loading...

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, без вода денеска се корисниците од улицата „425“ во населбата Иго Тричковиќ, населбата Черкезе, улиците „Крсте Мисирков бр. 7а, „Др. Младен Стојановиќ“, „Тоде Думба“ бр. 80, „Видое Смилевски Бато“, како и улиците „141“ и ул. „120“ со околни улици во населбата Карпош.

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  УХМР со најава за пороен дожд, грмежи, локално невреме