Без вода овие локации во Куманово

Сподели со своите пријатели

Неколку локации во Куманово денеска се привремено без вода поради дефекти на водоводната мрежа, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Loading...

Така моментално без вода се корисниците од улиците „Ѓорче Петров“ (стар дел на Гладно поле), улица „528“ бр. 5, „Иво Лола Рибар“, населбата Јане Сандански и улицата „Панче Пешев“.

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Куманово загуби од Еуро Никел (ФОТО)