Без вода неколку локации во Куманово

Сподели со своите пријатели

Без вода во текот на денешниот ден ќе бидат четири локации во Куманово, поради дефекти во дистрибутивната мрежа.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, станува збор за улиците „Рушит Шакир“, „Ѓорче Петров“, „Трајко Прокопиев“ и „Иво Лола Рибар“.

Loading...

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектот.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *