Без вода неколку локации во Куманово

Сподели со своите пријатели

Повеќе локации во Куманово денеска се привремено без вода поради дефекти или интервенции во водоводната мрежа, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Loading...

Станува збор за улиците „„Никола Тесла“ бр. 52, „АСНОМ“ бр. 11, „Прохор Пчински“ бр. 6, „Франц Розман“, „Карадачки Одреди“, село Черкези и улицата „14“ бр. 410 во населбата Иго Тричковиќ.

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановски бодибилдери освоија злато на „Паљо класик“ (ФОТО+ВИДЕО)

Никола Ивановски