Без вода неколку локации во Куманово

Сподели со своите пријатели

Без вода денеска привремено се неколку локации во Куманово поради дефекти на водоводната мрежа.

Loading...

Како то информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, станува збор за улиците: „438“ бр. 9 во населбата Иго Тричковиќ, „608“ бр. 14 во селото Проевце, „Никола Тесла“ бр. 52, „15 Мај“ бр.1 и улица  „1“.

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Во дом на кумановец пронајдени марихуана, дробилка и дигитална вага