Без вода четири локации во Куманово

Сподели со своите пријатели

Четири локации во Куманово денеска се без вода поради дефекти или интервенции на водоводната мрежа.

Loading...

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, без водоснабдување се корисниците од улицата „Васа Пелагич“ бр.37, населбата Бедиње, улицата „Тоде Мендол“ – „Правда Спасовска“ и улицата „425“ во населбата Иго Тричковиќ.

Екиипте на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кошаркарките на Куманово утре против Пониква