Без вода четири локации во Куманово

Сподели со своите пријатели

Четири локации во Куманово денеска се привремено без вода поради дефекти на мрежата.

Loading...

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, без вода денеска привремено се улиците „Цар Самоил“ бр. 5, „Народна Револуција“, месноста Стари лозја и улицата „Есперанто“ бр. 5.

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Утре без струја неколку локации во кумановско