Бесплатен превоз и билет за натпреварот Црвена Звезда – Зенит

Сподели со своите пријатели

Фудбалскиот клуб Црвена Звезда и неговите навивачи од Куманово организираат бесплатен превоз за натпреваро Црвена Звезда – Зенит.

Loading...

Станува збор за пријателска средба на клубовите од Белград и Санкт Петербург, а сите кои се заинтересирани да го проследат во живо ќе добијат и бесплатни билети.

– На секое дете до 15 години од Куманово кое е заинтересирано за овој настан ќе му биде обезбеден бесплатен автобуски превоз на релација Куманово – Белград – Куманово и влезница за стадион „Рајко Митиќ“ во присуство на полнолетно лице, родител, наставник, професор, спортски работник и слично, а во организација на фудбалскиот клуб Црвена Звезда, велат од организацијата.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Лице со здравствени проблеми загина во пожар во Крива Паланка

 

 

И полнолетното лице придружник ќе добие бесплатен билет, но мора да води минимум група од шест деца.

Досега, како што велат организаторите има огромен интерес и веќе се пополнети неколку автобуси, како од Куманово, така и од Тетово, Валандово и Скопје.

Loading...

Најново е што од денеска може да се пријавуваат и фанови на клубот од целата држава, а крајниот рок за пријавување е до петок (23.02.2024 година).

Заинтересираните може да го контактираат лицето назначено за контакт – Емил Ташевски на бројот 075/260-080 од 10:00 до 18:00 часот.

Никола Ивановски