Беровци претепани во Куманово

Сподели со своите пријатели

Четириесет и петгодишен беровец и уште едно лице биле физички нападнати во угостителски објект во Куманово.

Loading...

– На 03.12.2022 во 22.30 часот во СВР Куманово, Д.К.(45) од Берово пријавил дека во 18.30 часот во угостителски објект во Куманово, тој и А.Г. биле физички нападнати од едно лице, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од полицијата додаваат дека се работи на расчистување на случајот.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Неделна временска прогноза за Куманово: Ред врнежи, ред сонце