Бебе за прв пат проба пица, нејзината реакција воодушеви милиони

Сподели со своите пријатели

Веројатно не можеме да се сетиме кога првпат сме пробале пица, но можеби ќе ја преживееме таа нескротлива радост преку реакцијата на бебето Џун.

Loading...

Мајката, Емили Вирсинг Слејтер, сподели видео од малата Џун како го пробува ова јадење за прв пат во животот на TikTok.

Немаше поим што ѝ се подготвува, но беше воодушевена.

Таа од возбуда почна да клоца со нозете и нејзината реакција ги стопи срцата на многу корисници на TikTok.

Видеото брзо стана вирално, собра над 1,4 милиони прегледи и повеќе од 76.200 лајкови.

 

@emilywirsingslater I’m right there with you girl 🍕 #pizza #mamasoftiktok #mamasgirl #babiesoftiktok #girlmom #fyp #momtok #parentsoftiktok ♬ Che La Luna – Louis Prima