Бебе родено во кумановската болница починало на клиника во Скопје

Сподели со своите пријатели

Рано утринава околу 2 часот после полноќ во Полициската станица Центар, 54-годишниот Н.Н. од Куманово пријавил дека вчера околу 22 часот на Одделот за гинекологија при Општа болница Куманвоо од странана дежурен лекар била прородена неговата снаа А.Г.

Loading...

Таа родила машко новороденче, кое поради здравствени причини со возило на Итната медицинска помош во присуство на медицинска сестра и лекар било транспортирано на КБ – Скопје на Одделот за детски болести каде околу 23:55 часот од страна на тамошниот дежурен лекар било констатирано дека истото е донесено починато.

Случајот сега е во рацете на полицијата и допрва ќе се утврдуваат причини за смртта на бебето.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.