15.06.2019 11:21

Автомобил излета од пат во Куманово, двајца повредени


Патничко возило „Мерцедес“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Ф.Д.(22) од село Ваксинце, општина Липково, вчера околу 17:20 часот на булеварот „3-та МУБ“ во Куманово излетало од коловозот и удрило во жардињера.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот Ф.Д., а сопатничката Ф.С.(19) од село Лопате, кумановско, се здобила со телесни повреди.

loading...

Двајцата биле пренесени во Ургентен центар Куманово, каде им била укажана помош.

Увид на местото извршила екипа од СВР Куманово.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments