АСТРОЛОГ ОТКРИВА: Сум била со секој хороскопски знак, еве какви се тие навистина во КРЕВЕТОТ!

Сподели со своите пријатели

Дали има вистина во тие предрасуди дека Овенот е посесивен во љубовта, Скорпиите се љубоморни и дека на Рибите секогаш им треба слобода? Девојка која излегувала со скоро секој знак вели така.

Loading...

Астрологот Лиза Стардаст одлучи за сајтот TeenVogue да го сподели своето интересно искуство и сè што забележала по излегувањето со претставниците на секој знак на Зодијакот.

 

 

Овен

Познато е дека Овните се исклучително внимателни во она што го гледаат. Тие се држат до својата симпатија како лепенка. Излегов со многу Овни и секогаш кога ќе го отворев срцето, ме обземаше приврзаност и внимание. И тогаш тој едноставно би исчезнал доколку го добиел тоа што го сака. Сепак, додека сте заљубени во Овен, страста трае 24 часа седум дена во неделата. Единствениот недостаток е што кога ќе се оладат, тие веднаш се префрлаат на некој друг, додека вие не сте ни свесни дека е готово.

Бик

Loading...

Мојата најдолга врска беше со Бик. И, мојата прва врска беше со еден Бик. За нив се знае дека се тврдоглави, но исто така лојални, сензуални, љубезни и романтични, Биковите го даваат својот максимум во љубовта – и јас дефинитивно открив дека тоа е вистина. Научив дека со Бикот сè треба да биде бавно, не можете да го брзате. И врската ќе вреди да се чека. Бикот ќе биде најголемиот љубовник во вашиот живот.

 

 

Близнаци

Бидејќи и јас сум Близнак, излегувањето со друг Близнак ме исцрпи. Тие живеат двоен живот и никогаш не знаете што да очекувате од нив. И се чинеше како да се забавувам со себе. Но, тоа беше многу забавно. И по раскинувањето, останавме пријатели, бидејќи со Близнаците сè е лесно и по раскинувањето на врската.

Рак

Раковите се многу чувствителни суштества. Тие зборуваат за своите чувства цело време. Но, тие често кријат многу тајни затоа што тоа е нивниот механизам за одбрана. И денес добивам пораки од мојот поранешен Рак дека му недостасувам, иако бил во долга врска. Потоа, кога ќе најдам сила и одговорам, тој исчезнува, па по неколку месеци повторно се појавува.

Loading...

 

 

Лав

Тие се шармери кои сакаат внимание, знаат што сакаат и нема да се откажат се додека не добијат пофалби за своите освојувања. Еден Лав ми рецитираше поезија така, тие би направиле сè само за да те освојат. Тој сакаше и коментираше сè што ќе објавам на Инстаграм, само за да знам дека е таму. Хемијата исчезна кога најде некој друг да импресионира.

Девица

Во тоа време и двајцата се забавувавме со други луѓе. Конечно, добив повик за доцна вечера веднаш штом бевме сингл. Ми се допаѓаше, но ме нервираше тоа што тој постојано се допишуваше со бившата. Најлошо од сè, ме полуде што сосема ја негира мојата љубомора. На крај ми снема трпеливост.

Вага

Loading...

Тие можат да бидат многу директни кога заведуваат, како што се случи со мојот цимер, а потоа и со мојот дечко, но далеку од тоа да бидат специфични кога раскинуваат. Кон крајот на врската, мојот бивш организираше сосема нов живот за себе. И после тоа, тој редовно ми се јавуваше за сè, сè додека не влезе во сериозна врска.

Шкорпија

Шкорпиите се познати по својата страст и импулсивност, што значи дека тие често сакаат да ве контролираат. Тешко ми беше да се поврзам со таква личност затоа што ја сакам слободата. Сепак, ми се допадна неговиот црн хумор. Станавме одлични пријатели затоа што Шкорпиите се многу лојални. Сè уште можам да му се јавам денес ако сум во неволја или само ако сакам да разговарам со некого. Нивната љубов е безусловна.

 

 

Loading...

Стрелец

Не бев премногу приврзана за Стрелецот, и веројатно тоа му се допадна. Тие самите се слободни души, кои не можете да ги ограничите. Тие знаат да бидат многу остри, неколку пати се скаравме затоа што тој не можеше убаво да праша зошто сум лошо расположена. Тие сакаат да се расправаат, па сега жалам што воопшто се збркав со Стрелец.

Јарец

Се дружев со Јарец скоро една година. Врската беше одлична се додека работите не станаа тешки. Тој се обиде да ја поправи работата, но не успеа, бидејќи тие се во можност да им простат на своите пријатели, но и да живеат во минатото. И нивниот ден е секогаш преполн, така што тие никогаш немаат време да уживаат со својот партнер.

Водолија

Loading...

Станав многу приврзана за мојот поранешен кој беше Водолија. Уметноста не обедини, но сето тоа беше топло и ладно. Кога клекнав и попуштив, тој едноставно исчезна, без збор. Ми го скрши срцето за прв пат во животот. Познато е дека Водолиите едноставно исчезнуваат без трага затоа што едноставно не сакаат да се соочуваат и да раскинуваат како луѓе.

Риба

Другата личност што ми го скрши срцето беше Риба. Ме освои со својата креативност, емотивна зрелост и поетска душа. Работеше како фотограф и музичар, заработувајќи пари од својата уметност, што ме воодушеви. Тој исчезна кога тргна по своите соништа во друга земја. Морав да го пуштам, нека биде на слобода. На крајот на краиштата, не можете да контролирате некој што живее без граници. Затоа, му дозволив да ги следи неговите идеи.

 

Loading...