Астон Вила победи на четири натпревари на почетокот на сезоната за прв пат од 1930 година

Сподели со своите пријатели

Астон Вила синоќа го победи Лестер во 5. коло од Англија шампионатот со 1:0. Тимот на Дин Смит ги доби сите четири свои воведни средби оваа сезона. Според „Опта“, Астон Вила победи на четири воведни натпревари за прв пат од сезоната 1930/31.

Loading...

Тимот од Бирмингем, кој во претходното коло го совлада шампионот Ливерпул со 7:2, е единствениот во Премиер лигата со максимален број победи.

Во моментов Астон Вила е на 2. место со 12 бода, еден помалку од лидерот Евертон, но „карамелите“ имаат и натпревар повеќе.

Зоран Стерјовски


Leave a Reply