Армијата одаде последна почит на колешката Валентина Велковска

Сподели со своите пријатели

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија денеска во касарната „Боро Менков“ во Куманово, одбележувајќи го Денот на Командата за операции, ѝ одадоа последна почит на својата колешка Валентина Велковска.

Loading...

Вчеравечер, Велковска починала по кратко боледување.

– Во предвечерието на празникот не пресретна и погоди една тажна вест, дека наша колешка Валентина Велковска, потполковник на финансиска служба и началник во Командата на Првата пешадиска бригада по кусо боледување синоќа го напушти овој свет, рече генерал мајор Павле Арсоски, командант на Командата за операции.

 

 

Никола Ивановски


Leave a Reply