Анчелоти прогласен за менаџер на месецот во Премиер лигата

Сподели со своите пријатели

Карло Анчелоти ја освои наградата за менаџер во септември во англиската Премиер лига.

Loading...

Тренерот на Евертон го трансформираше тимот на лето со нови засилувања како Хамес Родригез и тимот забележа четири победи од четири натпревари и е лидер во поредокот.

Во овој период, тимот постигна осум гола и прими три.

Генерално, Евертон ги прибра месечните награди откако и напаѓачот Доминик Калверт-Левин стана најдобриот играч за септември.

Влатче Зорба


Leave a Reply