Анчелоти, Клоп, Роџерс и Смит номинирани за најдобар менаџер во Премиер лигата во септември

Сподели со своите пријатели

Премиер лигата ги именуваше претендентите за најдобар тренер на лигата во септември.

Loading...

Кандидати се Карло Анчелоти (Евертон, 9 бода од 3 натпревари), Јирген Клоп (Ливерпул, 9 бода од 3 натпревари), Брендан Роџерс (Лестер Сити, 9 бода од 3 натпревари) и Дин Смит ( Астон Вила 6 бода од 2 натпревара).

Гласањето ќе трае до 5 октомври. Во него ќе учествуваат навивачи и фудбалски експерти.

Зоран Стерјовски


Leave a Reply