Анастасиадес и Малас во вториот круг од претседателските избори на Кипар

Сподели со своите пријатели

По пребројувањето на сите гласачки ливчиња Анастасиадес води со 35,5% од гласовите, додека Малас има 30,25%.

Актуелниот претседател на Кипар, Никос Анастасиадес и левичарскиот кандидат Ставрос Малас ќе ги одмерат силите во вториот круг од претседателските избори на 4. февруари.

На трето место е кандидатот Николас Пападопоулос со 28,75 отсто, пренесува агенцијата „Хина“.

Конечните резултати од изборит еќе одлучат дали оваа година ќе се продолжат преговорите со Турција.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.