АМСМ: Зголемена фреквенција надвор од градските средини

Сподели со своите пријатели

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Loading...

Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините, јавува АМСМ во дневниот извештај.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по суви коловози.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.