Американско засилување во КК Куманово

Сподели со своите пријатели

Американецот Хулио Гуити е новото засилување на Кошаркарскиот клуб Куманово.

Во претстојната сезона Гуити ќе игра на центарската позиција.

Loading...

Има 25 години, висок е 206 сантиметри, а во Куманово доаѓа од Ерменија.

Претходно потекнува од Универзитетот Монтевало во Алабама, а во Европа има играно и во БиХ и на Малта.

Претходно клубот ги обнови договорите со ланските играчи, а се засили и со Дамјан Робев.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *